Zmarł misjonarz i misjolog - ks. dr hab. Zdzisław Kruczek

W piątek 1 sierpnia b.r., około godz. 17.30, po ciężkiej chorobie zmarł w Klinice w Doha (Hamad Medical Corporation), w stolicy Kataru zasłużony misjonarz, oddany zakonnik, gorliwy kapłan, ks. Zdzisław Kruczek.

Zjazd absolwentów misjologii ATK/UKSW

Zapraszamy na Zjazd absolwentów misjologii ATK/UKSW

18 października 2014 r. (sobota) UKSW, ul. Dewajtis 5, Warszawa

10.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. dra bpa Jana Piotrowskiego (kościół na Bielanach)

11.00 Aula Muzyczna (sala 116)

Zmarł o. dr hab. Antoni Kurek OMI

W niedzielę 6 lipca 2014 r. w szpitalu w Lublińcu na Śląsku zmarł o. Antoni Kurek OMI. Pogrzeb odbędzie się w Lublińcu w środę 9 lipca 2014 r. o godz. 11.00 (Msza św. w kościele p.w. Św. Stanisława Kostki).

O. dr hab. Antoni Kurek OMI (1931-2014), pracownik naukowo-dydaktyczny ATK/UKSW w latach 1977-2003.

23 IV 2014 r. - finał XII edycji MOZA

Dnia 23 kwietnia 2014 r. - finał XII edycji Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

Nominacja profesorska dla o. prof. dr hab. Jarosława Różańskiego

Z wielką radością informujemy, że dnia 10 kwietnia 2014 r. o. prof. dr hab. Jarosław Różański OMI odebrał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego nominację profesorską. Tytuł został przyznany dnia 19 lutego 2014 r. Serdecznie gratulujemy.

Konferencja Duch Święty po huraganie wojny. Misje w Rwandzie dzisiaj

Pallotyńska Fundacja Misyjna SALVATTI.pl oraz Katedra Misjologii zapraszają na konferencje naukową (4 kwietnia 2014 r., ul. Dewajtis 5, sala 116)

Duch Święty po huraganie wojny. Misje w Rwandzie dzisiaj

Nowy doktor ks. Jiri Slegr

Witamy z radością najnowszego doktora misjologii. 26 marca obronił się ks. Jiri Slegr. Gratulujemy

Konferencja Jan Paweł II w Argentynie

Jan Paweł II w Argentynie

dnia 19 marca 2014 r.

Warszawa, Centrum Formacji Misyjnej (ul. Byszewska 1)

Zmarł ks. dr Ambroży Andrzejak.

2 stycznia 2014 r. odszedł do domu Ojca niebieskiego wielki animator sprawy misyjnej w Polsce, ks. dr Ambroży Andrzejak.

Był on jednym z pierwszych doktorów naszej warszawskiej misjologii, na ówczesnym ATK. W 1979 r. obronił doktorat pt. Wkład ks. biskupa Kazimierza Kowalskiego w ruch misyjny w Polsce napisany pod kierunkiem założyciela szkoły warszawskiej misjologii - ks. prof. doc. dra hab. Feliksa Zapłaty.