23.04.2024 - 25 lat marianów w Kamerunie

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów
oraz Katedra Misjologii WT UKSW zapraszają na międzynarodowe sympozjum misjologiczne

25 lat Marianów w Kamerunie

23 kwietnia 2024, UKSW, ul. Dewajtis 5, sala 223

godz. 10.00-12.00
Otwarcie konferencji: ks. dr Jarosław Sobkowiak MIC, prodziekan WT UKSW

· Oblicza Kościoła na przykładzie diecezji Doumé Abong-Mbang w Kamerunie - bp Jan Ozga (Diecezja Doumé Abong-Mbang, Kamerun)
· Początki ewangelizacji Kamerunu - dr Jean Paul Messina (Université Catholique d’Afrique Centrale, Jaunde, Kamerun)
· Rola zakonów w chrystianizacji Kamerunu - ks. dr Stanislas Donatien Mvondo(Szkoła Teologiczna św. Cypriana, Jaunde, Kamerun)
· Rola katechistów w ewangelizacji Kamerunu - ks. prof. Jarosław Różański OMI (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa)

godz. 12.30-14.00
Prowadzący: ks. prof. Jarosław Różański

· Matka Słowa. Przesłanie z Afryki - ks. dr hab. Kazimierz Pek MIC (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Lublin)
· Recepcja charyzmatu mariańskiego w Kamerunie - ks. dr Yves Oumarou MIC (Prefekt formacji wikariatu kameruńskiego, Atok, Kamerun),
· Głoszenie Miłosierdzia Bożego w Kamerunie - ks. Franciszek Filipiec MIC (Atok, Kamerun)
· Wsparcie z Polski dla misji mariańskich w Kamerunie - ks. dr Łukasz Wiśniewski MIC (Dyrektor Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, Warszawa)