Wystawa zdjęć z Istambułu 12-22 I 2016 r.

W dniach od 12 do 22 stycznia 2016 r., w ramach współpracy katedry misjologii z Instytutem Dialogu "Dunaj" na holu przed aulą Jana Pawła II na kampusie Dewajtis podziwiać można wystawę zdjęć z Istambułu. Zapraszamy.

Boże Narodzenie 2015

To, że Bóg urodził się na krańcach wielkiego imperium, w peryferyjnym Betlejem, a nawet poza nim, to i tak niewiele wobec tego, że BÓG STAŁ SIĘ CZŁOWIEKIEM.

Bóg ogołocił się, dobrowolnie dał się ograniczyć w czasie, przestrzeni, kulturze, języku... aby nam pokazać jak bardzo blisko jest naszych ludzkich spraw.

W tym Roku Miłosierdzia życzymy, aby udało się doświadczyć tego, jak bardzo jesteśmy obdarowani, przede wszystkim przez Boga, ale również przez ludzi.

Misjologia UKSW

O. Tomasz Szyszka SVD doktorem HABILITOWANYM

Z wielką radością informujemy, że dnia 14 XII 2015 r. o. Tomasz Szyszka SVD został doktorem HABILITOWANYM.

Gratulujemy

/sites/default/files/wykladowcy/szyszkatomasz.jpg

"Wizualizacja a ewangelizacja" - przeszłość i teraźniejszość - konferencja 11 XII 2015

Instytut Dialogu Kultury i Religii WT UKSW serdecznie zaprasza na konferencję naukową: WIZUALIZACJA A EWANGELIZACJA – PRZESZŁOŚĆ I TERAŹNIEJSZOŚĆ. 11 grudnia (piątek) 2015 r., 

Transmisja TV z beatyfikacji polskich misjonarzy-męczenników - 5 XII 2015

Z radością informujemy, że uroczystości beatyfikacji pierwszych polskich misjonarzy-męczenników z krakowskiej prowincji franciszkanów: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka będą transmitowane na żywo na dwóch kanałach: TVP Regionalna i TVP Polonia a także w internecie. Początek transmisji w sobotę 5 grudnia o godz. 16.00. 

Link do pełnej informacji na ten temat:

Konferencja "Modlitwa w religiach świata" - 9 XII 2015 r.

Instytut Dialogu Kultury i Religii, Wydział Teologiczny UKSW oraz Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie serdecznie zapraszają na konferencję naukową pod tytułem Modlitwa w religiach świata

Promocja książki o. dra T. Szyszki "Redukcje jezuickie Maynas"

Dnia 27 listopada 2015 r. miała miejsce uroczysta promocja najnowszej książki o. dra Tomasza Szyszki SVD pt. "Redukcje jezuickie Maynas w Gónej Amazonii w XVII-XVIII wieku. Ujęcie historyczno-misjologiczne, Warszawa, Wydawnictwo UKSW 2015 r., ss. 448. Seria wydawnicza: "Studia i Materiały Misjologiczne" nr 34. Por. również galeria.

Film misyjny "Przedpokój do raju" w czasie festiwalu "Kino z duszą"

Z radością informujemy, że podczas festiwalu "Kino z duszą" w kinie Wisła (20-21 listopada 2015 r.) zostanie zaprezentowany film "Przedpokój do raju" poruszający ukazujący misje w Ameryce Południowej w nieco innej perspektywie. O. prof. dra hab. Piotra Nawrota SVD nie trzeba szerzej reklamować. Zapraszamy. Plan festiwalu.

   

Konferencja "Ekstremizm muzułmański - nowe wyzwanie do dialogu?" - 30 X 2015

Instytut Dialogu Kultury i Religii WT UKSW oraz Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski

Strony